Analytické nástroje pre sociálne siete

Home / Online reputačný manažment / Analytické nástroje pre sociálne siete

Na blogu Reputation.sk to už napíšeme asi po stýkrát, ale sociálne siete hýbu svetom a z toho vyplýva aj potreba monitorovať to, čo sa na nich deje, o čom sa ľudia bavia, teda jednoducho povedané, mali by sme vedieť, kde je naša cielová skupina alebo hrozba a čo robí. Práve preto tu máme kopec nástrojov na analytiku a štatistiku aktivít na sociálnych sieťach.

Určite najznámejší nástroj je momentálne Socialbakers.com. Český projekt, ktorý sa stal okamžite populárnou pomôckou marketérov po celom svete, slúži pre štatistiky rôzneho druhu pre Facebook, LinkedIn, Twitter, Google+ a YouTube. Najnovšie sa na Socialbakers objavila zaujímavá infografika:

Pomerne novou konkurenciou Socialbakers.com je nástroj Socialnumbers.com, ktorý na Slovensku spravuje práve agentúra VISIBILITY. Socialnumbers síce neponúka zďaleka toľko štatistík a nástrojov ako jeho staršia konkurencia, napreduje však dobrým smerom o čom slúžia aj naposledy pridané funkcie odhadu počtu fanúšikov do budúcnosti či infografiky o počte fanúšikov vybraných Facebook stránok v porovnaní napríklad s loďou či autom:

Nástrojov a ydrojov informácií nájdete samozrejme kopec, 20 zaujímavých social media infografík, alebo 100 social media a mobile statistík, alebo infografiky a štatistiky dokopy :)

Juraj Sasko
Juraj Sasko
Juraj riadi agentúru VISIBILITY a jej projekty. Je podpredseda Asociácie digitálnych marketingových agentúr ADMA, večný optimista, pedant a peace maker.

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment