Skanska viditelne nevie, čo znamená “hanlivé”

Home / Offline reputačný manažment / Skanska viditelne nevie, čo znamená “hanlivé”

Český minister Vít Bárta sa odhodlal k úžasnému kroku, začal bojovať s najväčším a zároveň najhorším dodávateľom stavebných a cestných prác zo súkromného sektora pre české ministerstvo dopravy, spoločnosťou Skanska, ktorej sa to samozrejme nepáči.

Minister Bárta sa už dlhšie sťažoval na kvalitu prác tejto spoločnosti, hlavne čo sa ciest a diaľnic týka. Najväčší dodávateľ zo súkromného sektora zároveň poskytoval aj najmenšie zľavy na svoje služby, čo len povzbudilo ministra k tomu, aby začal vracať úder.

Bárta to však spravil veľmi rozumne, popri cestách, ktoré sú v zlom stave a postavila ich Skanska, dal poumiestňovať tabuľe s nápisom “Zde stavěla Skanska”. Nič hanlivé, nič ofenzívne, pravda v podobe oznamovacej tabuľe, čierne na bielom.

Ministerstvo dopravy ČR chce v reklamačných konaniach žiadať od Skansky nápravu v hodnote takmer miliardy KČ.

Predsa má spoločnosť Skanska výhrady a podľa slov riaditeľa Skanska v ČR Dana Ťoka zvažujú aj podanie žaloby na české riaditeľstvo ciest a diaľníc. Ale za čo? Obvinenia z nekvalitnej práce Skanska odmieta, to znamená, že sú na svoju prácu patrične hrdí a minister im vlastne robí reklamu tým, že informuje vodičov, kto tieto “kvalitné cesty” postavil.

Alebo že by sa mala Skanska za čo hanbiť a preto sa chce brániť? Spoločnosť by mala asi viac popracovať na kvalite odvedenej práce a neplatí to len o nej. Týka sa to samozrejme aj ďalších dodávateľov podobných stavieb, Skanska má v tomto prípade tú smolu, že je najväčšia. Nijako nechceme tento problém banalizovať, samozrejme že nevyplatené faktúry a korupcia hrajú veľkú úlohu pri podobných projektoch, jamy a vyjazdené koľaje na takmer nových cestách sú však každodennou realitou aj na Slovensku a kiež by to prestalo baviť aj slovenského ministra dopravy podobne ako v ČR.

Juraj Sasko
Juraj Sasko
Juraj riadi agentúru VISIBILITY a jej projekty. Je podpredseda Asociácie digitálnych marketingových agentúr ADMA, večný optimista, pedant a peace maker.

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment