Vytvorte si fanpage na Facebook pokiaľ nie je neskoro

Home / Online reputačný manažment / Vytvorte si fanpage na Facebook pokiaľ nie je neskoro

O ukradnutých profiloch na sociálnych sieťach ako aj o možnostiach registrovať si profily rýchlo a jednoducho sme už na blogu Reputation.sk písali, dnes si v skratke ukážeme konkrétny príklad toho, prečo je to pre firmu a jej reputačný manažment extrémne dôležité.

Nechcete byť na Facebooku? Nepokladáte to za dôležité alebo užitočné pre seba či svoju firmu? To ale nikoho nezaujíma, pretože aj keď Facebook nie je Vašou cielovou skupinou alebo miestom, kde sa chcete v mene firmy realizovať, minimálne profil/fanpage tam vytvorenú proste musíte mať. A to nie preto, že sme taktiež podľahli Facebook ošialu, ale jednoducho preto, že ho používa viac ako pol miliardy ľudí a ak si fanpage nevytvoríte vy, skôr či neskôr to urobí niekto iný a jeho úmysly nemusia byť zrovna najúprimnejšie.

Svoje by o tom vedelo hovoriť napríklad také BP v USA, ktoré malo problém s falošným Twitter účtom, ktorý mal niekoľkonásobne viac followerov ako oficiálny Twitter účet BP a majiteľ toho falošného si servítku pred ústa veľmi nedával.

Veľkú hrozbu pre známy filmový portál ČSFD.cz znamená aj ich neoficiálna Facebook stránka, ktorá má v dnešnej dobe už viac ako 33tisíc fanúšikov, zatiaľ čo oficiálna fanpage len veľmi biednych 262 fanúšikov.

Majiteľ neoficiálnej fanpage zatiaľ komunikáciu s fanúšikmi ako tak vzládal a nezneužíval ju v neprospech ČSFD, no len nedávno sa objavil status od “ČSFD” s linkom na sťahovanie nelegálneho filmu z warez fóra. Po reakciách fanúšikov a blogerov bol síce tento status vymazaný, ale určite sa nedajú podobné faux pas do budúcnosti vylúčiť, hlavne keď nemá ČSFD svoju “fanpage” vôbec pod kontrolou a väčšina z viac ako 30tisíc fanúšikov vlastne ani netuší, že nie sú členmi oficiálnej skupiny tejto populárnej stránky.

Juraj Sasko
Juraj Sasko
Juraj riadi agentúru VISIBILITY a jej projekty. Je podpredseda Asociácie digitálnych marketingových agentúr ADMA, večný optimista, pedant a peace maker.

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment