Hľadáte prácu? Pozor na službu Social Intelligence!

Home / Online reputačný manažment / Hľadáte prácu? Pozor na službu Social Intelligence!

Na našom blogu väčšinou píšeme o reputácii z pohľadu firiem. Minule sme už načrtli aj hrozbu hodnotenia na odborných weboch jednotlivých profesií. Čo pre  svoje dobré meno ale robia jednotlivci, ktorí sa ešte len snažia o zamestnanie v úspešných spoločnostiach, alebo sa pripravujú na veľké obchody?
Personalisti či potenciálni obchodní partneri majú sledovanie jednotlivcov jednoduchšie vďaka absolútne legálnemu softvéru mladej americkej spoločnosti Social Intelligence. Produkt tohto start-up projektu z roku 2010 v kalifornskom meste Santa Barbara monitoruje sociálne siete Facebook, Twitter, Flickr, LinkedIn, Youtube, osobné blogy a rôzne negatíva na webe. Čistý výpis z registra trestov alebo nulové dlhy v sociálnej poisťovni dnes už teda nestačia. Nevhodná fotografia alebo sympatie k skupine, ktorá podporuje napríklad narodnostnú neznášanlivosť tak môže vyjsť každého pekne draho. Podľa štatistík už teraz 79% náborárov kontroluje informácie o uchádzačoch na webe a až 69% odmietlo uchádzača na základe informácií, ktoré získali na sociálnych sieťach.

Tisíci a prvý raz preto opäť prizvukujeme dobre si premyslieť, čo na webe o sebe zverejníme a za aké myšlienky sa postavíme.

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment